serwislubin

Uszczelki do okien drewnianych – szczelność.

Każde okno PCV, aluminiowe, drewniane powinno mieć uszczelki przylgowe. Uszczelki do okien drewnianych mają inną budowę niż uszczelki do okien plastikowych, aluminiowych.

Na zdjęciu widzimy przekrój kilku modeli uszczelek. Bardzo ważny jest wybór właściwej uszczelki do profilu okna lub drzwi.

Uszczelka zapewnia szczelne połączenie pomiędzy skrzydłem a ramą okna. W zależności od stopnia szczelności okien stosuje się od jednego do kilku rodzai uszczelek w oknach drewnianych.

Nieszczelność okien pojawia się u użytkowników okien drewnianych, jak również w oknach PCV, aluminiowych. Jest kilka podstawowych czynników, które wpływają na nieszczelność okien drewnianych.

  • Brak regularnych przeglądów z wykonaniem regulacji skrzydła okna względem ramy.
  • Brak konserwacji uszczelek i okuć.
  • Nieumiejętne wykonanie ustawień tak zwanych ” zima-lato”
  • Zamalowywanie uszczelek.
  • Okres użytkowania okien drewnianych.

Zadbaj o swoje finanse, nie wymieniaj okien, wymień uszczelki w swoich oknach drewnianych nie trać pieniędzy przez stare zużyte uszczelki.

Przez nieszczelne okna tracimy, bardzo dużo ciepła zimą w pomieszczeniu co wiąże, się z wysokimi kosztami za ogrzewanie. W sezonie letnim w upalne dni przez nieszczelności przedostaje się gorące powietrze, które dodatkowo nagrzewa nam już gorące pomieszczenie. Jak mamy włączoną klimatyzację to jest miło, ale tracimy więcej pieniędzy na energię elektryczną dla klimatyzatora. Przez wypracowane, zgniecione uszczelki do pomieszczeń dostają się nieproszone insekty z zewnątrz.

Często problem nieszczelności pojawia się w nowych oknach dopiero zamontowanych. Użytkownik okien stwierdza nieszczelność dopiero po pewnym czasie podczas mocnego wiatru, deszczu, jak również zimą, kiedy przez nowe okno przedostaje się zimne powietrze. Przyczyną przeważnie jest tak zwany niewłaściwy montaż okna w murze.

Bardzo ważna jest również regulacja okien więcej informacji kliknij tutaj.

Materiały do produkcji uszczelek.

Większość uszczelek do okien drewnianych jest produkowana z termoplastycznego elastomeru poliestrowego TPS lub TPA. Ten materiał do produkcji uszczelek można łatwo kształtować umożliwia to wyprodukowanie uszczelki komorowej która, zapewnia trwałą elastyczność, po zgnieceniu wraca do swojej wyjściowej pozycji. Uszczelka jest bardzo odporna na zmienne warunki pogodowe. Uszczelkę używa się również do drzwi drewnianych balkonowych oraz do drzwi wewnętrznych i wejściowych.

Uszczelki do okien drewnianych produkowane są również z pianki poliuretanowej (PU), która jest zabezpieczona folią polietylenowa (PE), całość jest wzmocniona nicią z włókna szklanego lub wkładką z polipropylenu (PP). Z pewnością połączenie tych materiałów umożliwiło wyprodukowanie dobrej uszczelki do okien drewnianych. Uszczelka zapewnia bardzo dobre warunki izolujące oraz zapewnia wysoką izolację akustyczną. Uszczelka z tego materiału stosowana się również w drzwiach tarasowych, balkonowych oraz w drzwiach wewnętrznych i wejściowych.

Uszczelki do okien drewnianych są dostępne w kilku kolorach, np. brązowym, beżowym, białym, i czarnym. Kolorystyka uszczelek pozwala dobrać odpowiednią uszczelkę dla Twojego okna drewnianego.

Wymiana uszczelki

Nasza firma oferuje szeroki wybór wysokiej jakości uszczelek, które skutecznie zabezpieczą Twoje okna drewniane przed wiatrem, deszczem, zimnem, hałasem, smrodem spalin, dymem.

Używamy, tylko oryginalne, najlepsze uszczelki. Nie używamy zamienników lub uszczelek tak zwanych „Chińskich”.

Zapewniamy bezpłatny dojazd do naprawy i wymiany uszczelek w promieniu 35 kilometrów od siedziby firmy. Mieszkasz dalej nic nie szkodzi, zadzwoń do nas 733 086 241 wycenimy dojazd do Twojej miejscowości.

Posiadamy bardzo dobrze wyposażony magazyn części zamiennych oraz uszczelek do okien i drzwi 10-25-letnich.

Wymieniamy również uszczelki w oknach plastikowych PCV, więcej informacji tutaj.

Dzięki naszym uszczelkom będziesz cieszyć się komfortem w swoim domu, biurze, firmie, urzędzie, szkole a także zaoszczędzisz na rachunkach za energię. Nasz doświadczony zespół pomoże Ci w doborze odpowiednich uszczelek oraz przeprowadzi profesjonalny montaż.

Na wykonaną usługę montażu uszczelki do okien drewnianych udzielamy 24 miesiące pisemnej gwarancji.

Zapewniamy fachową oraz szybką naprawę okien i drzwi. Nasze usługi są dostępne dla klientów indywidualnych oraz firm. Możesz być pewien, że z nami Twoje okna będą w najlepszych rękach.

Na koniec, zapraszamy na główną stronę internetową Serwislubin.pl , gdzie znajdziesz więcej informacji na temat naszych usług. Niech Firma Usługowa Paweł Zieleniec będzie Twoim zaufanym partnerem w kwestii naprawy okien i drzwi!

Masz pytania? Zadzwoń, bezpośrednio do właściciela firmy telefon odbierze, Paweł Zieleniec 📞tel:+48733086241

Serwis Lubin 08-07-2023