Uszczelka do drzwi zewnętrznych

Jaka uszczelka do drzwi wejściowych ?

Uszczelka drzwi zewnętrznych jest bardzo ważna. Zapewnia szczelność od niekorzystnych warunków atmosferycznych, izolacyjność akustyczną poza tym, jest skutecznym amortyzatorem, chroni przed insektami.

Modeli uszczelek jest dużo, różnią się pod względem kształtu, koloru, szerokości, wysokości. Większość uszczelek jest wykonana z termoplastycznego elastomeru – TPE oraz z kauczuku syntetycznego EPDM. Materiały mają dobre właściwości termiczne i chemiczne oraz co ważne, zapamiętują swoje kształty. Uszczelki TPE oraz EPDM są dosyć odporne na tak zwane starzenie się materiału.

Uszczelka do drzwi to bardzo ważny element, który jest często lekceważony oraz bagatelizowany. Wydaje się, że uszczelka jest jeszcze dobra, pomimo że drzwi maja 10 lat lub więcej. Wiodący producenci uszczelek udzielają do dziesięciu lat gwarancji na swoje uszczelki. Przede wszystkim uszczelki należy sprawdzić czy nie mają uszkodzeń, zgnieceń oraz dokładnie pomierzyć i porównać nasze wymiary z kartą katalogową producenta, czy nasza uszczelka jeszcze spełnia swoje wymiary, które zapewniają właściwe parametry izolacyjne.

Na rynku mamy dużo rodzai uszczelek i należy dobrać właściwą uszczelkę do danego profilu Twoich drzwi. Uszczelki do drzwi drewnianych różnią się od uszczelki do drzwi PCV lub aluminiowych. Uszczelka musi być właściwa do danego profilu stolarki otworowej. Tylko oryginalna uszczelka zapewnia prawidłową szczelność Twoich drzwi.

Nawet najlepsze drzwi z czasem wymagają naprawy.

Zły montaż może zepsuć nawet najlepsze drzwi. Przed zakupem drzwi dowiedz się czy producent, sprzedawca może zapewnić Ci właściwy montaż. Autoryzowane ekipy montażowe wiedzą jak osadzić drzwi oraz, udzielają gwarancję.

Czasami pierwsze problemy z drzwiami zaczynają się w trakcie gwarancji. Drzwi są zamknięte i jest zimno w pomieszczeniu, wieje, jest głośno, przedostaje się woda, insekty. Prawdopodobnie jest to błąd montażowy. Krzywo wstawiona rama, brak pionu i poziomu. Ważna jest również regulacja, którą należy wykonywać w miarę potrzeb. Ostatni czynnik to już okres użytkowania. Czołowi producenci uszczelek okiennych i drzwiowych udzielają do 10 lat gwarancji na swoje produkty. Po tym okresie zalecają wymianę uszczelki. Uszczelka do drzwi zewnętrznych musi być wytrzymała.

Nie zalecam dodawania tak zwanych uszczelek uniwersalnych lub samoprzylepnych. Takie dodatkowe uszczelki wykrzywiają skrzydło i z czasem doprowadzają do uszkodzeń zawiasów. Przede wszystkim tylko nowe oryginalne uszczelki do drzwi i okien dają gwarancję uszczelnienia i nie uszkodzą drzwi lub okna. Ze względu na bardzo dużą ilość modeli uszczelek, zalecamy przed wymianą skonsultować się z naszym serwisem, który dobierze właściwą uszczelkę do Państwa drzwi.

Serwis drzwi zewnętrznych oraz wymiana uszczelek

Drzwi wejściowe, zewnętrzne, tarasowe jak i balkonowe powinny być regularnie serwisowane. Okucia należy smarować, zawiasy regulować. Uszczelki należy czyścic oraz konserwować. Brak regulacji zwiększa jeszcze bardziej zniekształcanie uszczelki. Brudna uszczelka drzwi zewnętrznych szybciej się odkształci oraz zużyje. Brak konserwacji doprowadza do stwardnienia uszczelki.

Wszystko to doprowadza, do szybszego zużycia uszczelki, oraz zwiększa nieszczelności. Konkretnie mówiąc, tracimy bardzo dużą ilość ciepła w sezonie zimowym oraz więcej pieniędzy na ogrzewanie. Tracimy również pieniądze latem, przedostaje się ciepłe powietrze i zużywamy więcej prądu przez klimatyzację. Dlatego warto dbać o uszczelki oraz okucia, jest to niski koszt w porównaniu z ceną nowych drzwi i małym remontem w domu w przypadku wymiany.

Dlaczego warto wybrać naszą firmę? Przede wszystkim z uwagi na nasze doświadczenie i profesjonalizm. Jesteśmy elastyczni i zawsze staramy się dostosować do indywidualnych potrzeb klienta.

Posiadamy odpowiednio wyposażony magazyn części zamiennych oraz uszczelek. Zapewnia to ciągłość pracy serwisu. Z pewnością przyspiesza to w naszej pracy oraz pozwala zaoszczędzić Państwa czas.

Nasze usługi to gwarancja bezpieczeństwa i wygody dla Twojego domu, biura, firmy. Nie musisz już dłużej męczyć się z uszkodzonymi drzwiami! Skorzystaj z naszych usług, a na pewno się nie zawiedziesz! Więcej informacji tutaj.

Zaufało nam już wielu zadowolonych klientów, którzy polecają nas dalej. Dlaczego? Bo wiemy, jak ważne jest dla Was bezpieczeństwo i komfort w Waszych domach i firmach. Nie zapomnij, że nasza firma oferuje również darmową wycenę naprawy.

🏠Nie czekaj, aż twoje drzwi ulegną większemu uszkodzeniu. Zadzwoń do nas, a my szybko i skutecznie naprawimy usterki. 📞tel: 733 086 241 Firma Usługowa Paweł Zieleniec to sprawdzony serwis z wieloletnim doświadczeniem👍Zamówienie serwisu można złożyć również poprzez nasz formularz który, jest kliknij tutaj.